FASROCK LG1 pro elegantní zateplení stropů

Jedinečné a elegantní řešení pro zateplení stropů nevytápěných prostor garáží a sklepů.

Společnost ROCKWOOL, a.s. uvedla na trh speciální lamelovou desku se zkosenými hranami Fasrock LG1pro zateplení stropů garáží a sklepů. Izolační deska je opatřena jednostranným cementovým nástřikem Je výsledkem inovace oblíbeného produktu Fasrock L frézovaný, který od okamžiku uvedení na trh sklízel jeden úspěch za druhým. Nejprve prvenství v soutěži TOP Panel 2011 a krátce poté hlavní cenu Výrobek roku 2011. V rámci prezentace na 2. stavebním e-veletrhu Arch-Info získala izolace Fasrock L frézovaný titul TOP ARCH-INFO 2011, kde byla oceněna stavební odbornou veřejností, tedy architekty, projektanty a stavebními firmami.

 

Popis výrobku:

Deska (lamela) z kamenné vlny (minerální plsti) s orientací vláken převážně kolmo k povrchu desky, pojená organickou pryskyřicí, v celém objemu hydrofobizovaná. Deska má na lícové straně dookola zkosené hrany o 16 mm pod úhlem 45°. Nástřik silikátovou hmotou je buď jednostranný na lícové straně (LG1) nebo oboustranný (LG2) a překrývá i zkosení. Bílá barva nástřiku neuzavírá celoplošně strukturu povrchu, výrobek kombinuje přirozený barevný tón vláken se světlou texturou.

 

Oblast použití:

Frézovaná deska Fasrock LG1 (LG2) je určena pro stavební tepelné, protipožární a akustické izolace na vnitřních stropech, podhledech a stěnách staveb. Deska je vyvinuta pro použití vždy jako celoplošně lepený a případně mechanicky přikotvený prvek prodyšný pro vodní páru. Aplikuje se celoplošným lepením kontaktním lepidlem na bázi cementu (určeným pro systémy ETICS s minerálně vláknitými deskami) na dostatečně soudržný, čistý, suchý, zralý a pevný podklad, který je bez omítek a nátěrů, prachu, mastnoty a solných výkvětů, resp. na nesprašující a kvalitní omítky. Podklad je nutno předem ošetřit hloubkovou (kontaktní) penetrací v závislosti na jeho skutečném stavu. Desky je možno mechanicky přikotvit. Povrch desek lze ponechat bez další následné povrchové úpravy v přirozeném vzhledu s bělavým povrchem a před zprovozněním stavby se doporučuje odstranit prach (např. průmyslovým vysavačem). Na čistý a suchý povrch desek lze rovněž aplikovat po odzkoušení prodyšnou vnitřní malbu nebo fasádní barvu včetně příslušné penetrační vrstvy nástřikem nebo válečkováním.Desky kladené pravidelně vedle sebe na střih nebo na vazbu vytvářejí prostorový efekt jemné bosáže.

 

Výhody lamelové desky:
  • izolace je již povrchově upravena nástřikem bílou barvou, zpravidla nejsou nutné další úpravy
  • zkosené hrany desky vytvářejí elegantně členitý povrch
  • nehořlavé a bezpečné řešení
  • úspora energií za vytápění
  • zlepšení tepelně izolačních vlastností konstrukce
  • zvýšení povrchové teploty konstrukce
  • jednoduchá manipulace (deska je lehká)
  • úspora času při montáži
  • zvýšení produktivity práce

 

 Fasrock LG1 je výsledkem inovace lamely Fasrock L frézovaný, který získal 3 významná ocenění: