Hybridní reflexní izolace Lupotherm

Hybridní reflexní izolace Lupotherm je izolace s vynikajícími vlastnostmi při minimální tloušťce.

BĚŽNÉ IZOLACE pouze brzdí únik tepla, ale vždy jimi část energie prochází (v zimě jsou obvodové zdi i přes zateplení vždy studenější a v létě bývá v zatepleném podkroví větší teplo, než v nezatepleném přízemí). Ani výrazně tlustší vrstva izolace neřeší problém. Sálání běžnými izolacemi snadno proniká a proto 30cm klasické izolace nefunguje jako 3x 10 cm, ale účinnost s tloušťkou klesá (tedy asi jako 10 + 8 + 6 = 24cm).


Lupotherm však funguje na úplně jiném principu - při správné pokládce účinně ODRÁŽÍ více jak 90% tepla zpět (nejvíce šokujícím zjištěním je pokles spotřeby o více jak polovinu, že izolované zdi jsou teplé a že v létě je v podkroví velmi příjemný chládek).

Izolace Lupotherm účinkuje trvale stejně dobře jako na začátku. Nehrozí riziko, že by mohla ztratit své vlastnosti vlivem vlhkosti (zkondenzované ve vodu) a času, jak k tomu může dojít v případě nedokonalé aplikace u jiných izolačních materiálů - viz. obrázek ➞
(Lupotherm je jedinou izolací na trhu, na jehož funkci je poskytována ZÁRUKA 20 LET).Cenové srovnání:

Konkurence tvrdí, že Lupotherm je PŘEDRAŽENÝ. Ale opak je pravdou.
Lupotherm izoluje teplo asi jako 40cm běžné izolace. Pokud by se měl dům zateplit tak tlustou vrstvou a při započtení všech podpůrných konstrukcí, které by tuto hmotu izolace u domu udržely (nemluvě o tepelných mostech těchto konstrukcí), vyjde celková cena takového díla vždy dráž, než u jednoduché a rychlé pokládky Lupothermu.
Ale pokud se srovnává cena za Lupotherm s běžnými materiály o tloušťce jen 15-20cm, tedy výrazně s menším izolačním účinkem, je logické, že zateplení podstatně kvalitnějším Lupothermem vyjde dráž.
Lupotherm si především kupují zákazníci, kteří si umí spočítat jeho výhodnost - viz. návratnost a úspora.

Lupotherm je také dražší, než jiné více-vrstvé reflexní folie. Je však v porovnání s nimi výrazně účinnější. Důvodem jsou kvalitnější materiály (nikoli běžně používané LDPE, ale prvotřídní HDPE), dokonalé zpracování a především patentově chráněná struktura, díky níž je tepelný odpor Lupothermu více než 2x vyšší než u nejlepších konkurenčních reflexních izolací.

Navíc se jako jediný foliový izolant na světě vyrábí Lu..po.Therm jak v parotěsném, tak i v difúzně otevřeném provedení, čímž nabízí i podstatně vyšší přidanou hodnotu (ostatní folie jsou pouze parotěsné).

Právě díky poměru CENA / ÚČINNOST se Lupotherm, jako jediná izolace na trhu, vyplatí vždy.
A to i bez dotací.